Poseta međunarodnom Institutu za fiziku

Мастерклас

На Природно – математичком факултету Универзитета у Крагујевцу, у Институту за физику, 16. марта  одржан је  XIII међународни Мастерклас.

Сваке године око 10 хиљада средњошколаца у 50 земаља широм света долазе на неки од најближих универзитета или истраживачких Института, да би на један дан били у улози научника који откривају тајне елементарних честица.

Тако су ученици четвртог разреда наше школе (Елвис Поломи, Јован Дмитровић, Виктор Марковић, Милан Милановић, Ђорђе Калојевић, Данијел  Андрић, Ана Пауновић и Сара Жижовић ) као и професори физике (Срђан Бабић и Јасмина Станковић) тога дана имали прилику да чују неколико предавања наших познатих научника, на тему елементарних честица, и да активно учествују у анализи реалних експеримената из Церна.

У  директном укључењу имали су прилику да дискутују са осталим колегама из Церна и других центара где се такође организује Мастерклас.