Посета ученика из Словењ Градеца нашој школи

Традиционално априлско дружење са ученицима из Словеније трајало је ове године од 18.-21.априла. Ученици  другог разреда наше школе били су домаћини ученицима Гимназије из Словењ Градеца. Њихов тродневни боравак искористили смо да их упознамо са организацијом рада наше школе, историјом и знаменитостима града, представимо им традиционалне специјалитете српске кухиње, лепоту наше народне ношње, као и да их научимо да играју коло.

Лепе априлске дане искористили смо и за одлазак на Златибор, Мокру Гору и посету Дрвенграду.

Прилику  за наставак  дружења другаци ће имати већ у септембру када ће отићи у узвратну посету Словенцима и обележити десет година колико траје размена ученика наше Гимназије са ученицима Гимназије у Словењ Градецу.