Образовање по нашој мери

У недељу 29. септембра, ученица четвртог разреда, двојезичног одељења, Теодора Станкић и наставник Филип Трнавац, учествовали су на Свечаности у оквиру пројекта „Education is Ours!“ Образовање по нашој мери. Више од 200 ученица и ученика из целе Србије, окупило се како би представили своје пројекте које су осмислили и реализовали уз подршку посвећених менторки и ментора из 10 школа. Млади су нас импресионирали својим креативним идејама, а оно што нас је посебно одушевило је атмосфера сарадње и ентузијазма. Поред сјајних презентација пројекта, учеснице пројекта су одржале интерактивне радионице. Цео програм у потпуности су самостално водили ученици и ученице Основне школе „Жарко Зрењанин“ из Банатског Новог Села, који су показали изузетну вештину у организацији и вођењу догађаја. Била је то одлична прилика за размену идеја, забаву и учење кроз игру. Ова иницијатива је део пројекта „Education is Ours!“ и финансирана је уз подршку програма Еразмус+. Међу ученицима који су представили своје пројекте, била је и ученица Гимназије „Таковски устанак“, Теодора Станкић која је са својим другарима из школе радила на пројекту „Колики сам човек“ на часовима изборног предмета уметност и дизајн. Теодора је одговарала на питања водитеља програма и публике. Добила је и прелепе комплименте од колегиница из других школа. Пројекат ученика Гимназије „Таковски устанак“ добила је похвалу жирија као најхуманији пројекат. Пројекат који су ученици радили је део пројекта према „Design for Change“ методологији а има за циљ оснаживање младих. Свечаност се завршила избором тима Основних школа „Јован Ристић“ и „Раде Драинац“ из Борче, менторки Емине Милошевић и Јасмине Васић који су радили пројекат, Едукативно-мотивациони полигон „Изабери прави пут“ који ће представљати Србију на Глобалном скупу у Дубаију. Свечаност је показала колико је важно младима пружити прилику да буду део решења, да уче кроз игру и преузимају одговорност за промене у својим заједницама. На крају, искористили смо време да посетимо и Цептеров музеј у Кнез Михајловој и погледали значајну колекцију српске модерне уметности.