Mesečne arhive: jul 2019

UPIS UČENIKA U PRVI RAZRED GIMNAZIJE ŠKOLSKE 2019/2020. GODINE

PRVI UPISNI KRUG

·      PONEDELJAK, 8. JUL 2019. GODINE OD 8.00 DO 15.00 ČASOVA

·      UTORAK, 9. JUL 2019. GODINE OD 8.00 DO 15.00 ČASOVA

DRUGI UPISNI KRUG (ukoliko ima slobodnih mesta)

·      ČETVRTAK, 11. JUL 2019. GODINE OD 8.00 DO 15.00 ČASOVA

POTREBNA DOKUMENTA ZA UPIS:

  • Popunjen obrazac prijave za upis u srednju školu
  • Svedočanstvo o završenoj osnovnoj školi
  • Svedočanstva poslednja tri razreda osnovne škole (šesti, sedmi i osmi razred)
  • Uverenje o položenom završnom ispitu
  • Vukova diploma na uvid
  • Diplome o osvojenim nagradama na uvid

NAPOMENA: Opredelite se za dva izborna programa od četiri ponuđena u skladu sa vašim interesovanjima koja ćete slušati u prvom razredu:

  1. JEZIK, MEDIJI I KULTURA (ako želite da razlikujete uspešan od neuspešnog javnog nastupa, prepoznajete govor tela u javnim nastupima, elemente manipulacije i da se kritički odnosite prema medijskim sadržajima, onda je ovo pravi izborni program za vas);
  2. ZDRAVLJE I SPORT (ako želite da prepoznate i naučite da se oduprete pritisku sredine da koristite cigarete, alkohol, drogu ili argumentovano diskutujete o uticaju medija na formiranje ideala fizičkog izgleda, fizičkim aktivnostima, sportu i rekreaciji i načinu ishrane, ili želite da razlikujete specifičnosti vežbanja u sportu i van sporta i naučite da planirate sopstvene fizičke aktivnosti u skladu sa potrebama, mogućnostima i interesovanjima, onda je ovo pravi izborni program za vas);
  3. UMETNOST I DIZAJN (ako želite da predlažete sadržaje ili aktivnosti u kojima se povezuju različite umetnosti, ili iskazujete utisak o estetičkim kvalitetima umetničkih dela, ili naučite nešto o modnim trendovima, različitim stilovima u umetnosti, onda je ovo pravi izborni program za vas);
  4. PRIMENJENE NAUKE (ako želite da naučite kako da tumačite rezultate naučnih istraživanja sa različitih aspekata, ili ako želite da obradite informacije relevantne za istraživanje, koristeći IKT, a možda i da dizajnirate i realizujete projekat odgovorno se odnoseći prema sebi, saradnicima i životnoj sredini, onda je ovo pravi izborni program za vas).

Uspeh naših učenika na republičkim takmičenjima


U toku školske 2018/2019. godine uspeh na republičkim takmičenjima postigli su sledeći
učenici: – Anđela Damnjanović, 1.mesto na Republičkoj književnoj olimpijadi; – Luka Petković, 3. mesto na Državnom takmičenju iz matematike, 1. mesto na Matematičkoj
olimpijadi srednjih škola, 3. mesto na Međunarodnoj matematičkoj smotri, 1. mesto na
Republičkom takmičenju iz matematike u organizaciji sistema Regionalnih centara za
talente; – Nina Dmitrović, 2. mesto na Republičkom takmičenju iz engleskog jezika; – Jelisaveta Petrić, 2. mesto na Republičkom takmičenju iz francuskog jezika; – Mihailo Tomić, 3. mesto na Nacionalnoj geografskoj olimpijadi; – Emilija Nešković, 2. mesto na Republičkoj književnoj olimpijadi; – Tatjana Tomović, 1. mesto na Republičkoj književnoj olimpijadi; – Marija Umeljić, 3.mesto na Republičkoj književnoj olimpijadi; – Petar Borovnjak, 3. mesto na Republičkom takmičenju iz srpskog jezika i jezičke kulture; – Đurđa Nikić, 3. mesto na Republičkom takmičenju iz srpskog jezika i jezičke kulture; – Lazar Tanasković, 2. mesto na matematičkom turniru, 3. mesto na Međunarodnoj
matematičkoj smotri; – Jana Pavlović, 1. mesto na Republičkom takmičenju iz psihologije u organizaciji sistema
Regionalnih centara za talente; – Emilija Pavlović, 3. mesto na Republičkom takmičenju iz psihologije u organizaciji
sistema Regionalnih centara za talente; – Olga Đurović, 1. nagrada za najbolju fotografiju.
Čestitamo i učenicima koji su ostvarili plasman na republički nivo takmičenja, ali nisu
uspeli da osvoje jedno od prva tri mesta i želimo im više sreće naredne godine.