Uspeh naših učenika na republičkim takmičenjima


U toku školske 2018/2019. godine uspeh na republičkim takmičenjima postigli su sledeći
učenici: – Anđela Damnjanović, 1.mesto na Republičkoj književnoj olimpijadi; – Luka Petković, 3. mesto na Državnom takmičenju iz matematike, 1. mesto na Matematičkoj
olimpijadi srednjih škola, 3. mesto na Međunarodnoj matematičkoj smotri, 1. mesto na
Republičkom takmičenju iz matematike u organizaciji sistema Regionalnih centara za
talente; – Nina Dmitrović, 2. mesto na Republičkom takmičenju iz engleskog jezika; – Jelisaveta Petrić, 2. mesto na Republičkom takmičenju iz francuskog jezika; – Mihailo Tomić, 3. mesto na Nacionalnoj geografskoj olimpijadi; – Emilija Nešković, 2. mesto na Republičkoj književnoj olimpijadi; – Tatjana Tomović, 1. mesto na Republičkoj književnoj olimpijadi; – Marija Umeljić, 3.mesto na Republičkoj književnoj olimpijadi; – Petar Borovnjak, 3. mesto na Republičkom takmičenju iz srpskog jezika i jezičke kulture; – Đurđa Nikić, 3. mesto na Republičkom takmičenju iz srpskog jezika i jezičke kulture; – Lazar Tanasković, 2. mesto na matematičkom turniru, 3. mesto na Međunarodnoj
matematičkoj smotri; – Jana Pavlović, 1. mesto na Republičkom takmičenju iz psihologije u organizaciji sistema
Regionalnih centara za talente; – Emilija Pavlović, 3. mesto na Republičkom takmičenju iz psihologije u organizaciji
sistema Regionalnih centara za talente; – Olga Đurović, 1. nagrada za najbolju fotografiju.
Čestitamo i učenicima koji su ostvarili plasman na republički nivo takmičenja, ali nisu
uspeli da osvoje jedno od prva tri mesta i želimo im više sreće naredne godine.