DESETI MINIJATURNI BIJENALE

Дана 29. новембра 2023. године, у холу испред велике сале Културног центра ,,Мија Алексић”, свечано је отворен 10. Минијатурни бијенале. Поставку чини 1500 одабраних ликовних дела младих аутора, ученика основних и средњих школа. Међу учесницима, нашли су се и ученици наше школе, који су остварили запажен успех. Друга награда, у категорији средњошколаца, припала је Теодори Станкић, ученици трећег разреда двојезичног смера, а трећа награда у истој категорији, Николини Марјановић ученици другог разреда двојезичног смера, ментор им је био наставник ликовне културе Филип Трнавац. Међу похваљеним ауторима, у категорији средњошколаца, нашле су се и ученице другог разреда, друштвеног, Ива Аџић и општег смера, Дуња Поњавић, чији је ментор, такође, наставник ликовне културе Филип Трнавац. Из наше школе је учествовало око 250 ученика којима је наставник Филип Трнавац био ментор такође. У завршном делу програма, посетиоце је забавила рок група ,,Небо је холограм”.