Dopisivanje sa kraljicom Elizabetom II

Ponedeljak, drugi mart ove godine, nije bio kao i svaki drugi za našu učenicu dvojezičnog odeljenja četvrtog razreda, Minu Polomac.

Naime, Mina već dve godine razmenjuje pisma sa prijateljima širom sveta, pa pisma na njenu adresu stižu svakodnevno. Međutim, tog dana, poštar je doneo jednu veoma nesvakidašnju prepisku. Radi se o odgovoru Bakingemske palate na čestitku koju je Mina poslala kraljici Elizabeti II povodom novogodišnjih praznika.

Kako je do toga uopšte došlo? Ona kaže da se uvek interesovala za kraljevsku porodicu Velike Britanije, njihovu kulturu i jezik. Sastavila je formalnu božićnu čestitku upućenu kraljevskoj porodici. Poslavši je, nije imala velika očekivanja. Međutim, odgovor je ipak stigao i obradovao našu učenicu koja se sada može pohvaliti kako u svojoj kolekciji pisama, ima i pismo koje je dobila od kraljice Ujedinjenog kraljevstva!