Međunarodni dan sreće

Međunarodni dan sreće ustanovljen je 2011. godine od strane Ujedinjenih nacija sa željom da se pomogne ljudima da lakše ostvare svoj najvažniji  cilj – biti srećan.

Filosofi se češće nego ostali pitaju o tome šta je sreća. U okviru nastave filosofije maturanti su na međunarodni dan sreće  poželeli da svoja znanja podele sa sugrađanima. Činili su to tako što su pokušali da ih osmehom i lepom rečju, bar, učine malo srećnijim a zatim i da porazgovaraju o tome šta je sreća. Nudili su i mišljenja nekih filosofa. Na primer, Senekino: NIJE SREĆAN SAMO ONAJ KO SAM NE MISLI DA JE SREĆAN ili Epiktetovo: NE ZAVISI OD TEBE DA LI ĆEŠ POSTATI BOGAT, ALI OD TEBE ZAVISI DA LI ĆEŠ POSTATI SREĆAN. Odgovore sugrađana objavićemo u predstojećem desetom broju časopisa Agora a po svedočenju učenika jedan opšti odgovor bio je OSMEH.