NACIONALNA GEOGRAFSKA OLIMPIJADA

REPUBLIČKO TAKMIČENJE UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA

Nacionalna geografska olimpijada je ove godine održana u periodu od 27. do 29. aprila u Beogradu. Na takmičenju je učestvovalo 8 učenika Gimnazije „Takovski ustanak“. Ukupno je učestvovalo 132 učenika iz srednjih škola širom Srbije.

Na olimpijadi su učestvovali sledeći učenici naše škole: Martin Savićević IV/2, Anđela Damnjanović III/2, Luka Talović III/2, Nemanja Antonić III/2, Aleksandar Ćirić II/2, Mina Hadžić II/1, Aleksandra Sretenović III/3 i Luka Petrović I/1 u pratnji profesora geografije Dušice Lazović i Nikole Laković.

Učenik Martin Savićević je osvojio prvo mesto i plasman na Balkansku geografsku olimpijadu koja se ove godine održava u Rumuniji u gradu Jaši, a učenici Anđela Damnjanović i Luka Talović treće mesto.