НАЦИОНАЛНА ГЕОГРАФСКА ОЛИМПИЈАДА

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА

Национална географска олимпијада је ове године одржана у периоду од 27. до 29. априла у Београду. На такмичењу je учествовало 8 ученика Гимназије „Таковски устанак“. Укупно је учествовало 132 ученика из средњих школа широм Србије.

На олимпијади су учествовали следећи ученици наше школе: Мартин Савићевић IV/2, Анђела Дамњановић III/2, Лука Таловић III/2, Немања Антонић III/2, Александар Ћирић II/2, Мина Хаџић II/1, Александра Сретеновић III/3 и Лука Петровић I/1 у пратњи професора географије Душице Лазовић и Николе Лаковић.

Ученик Мартин Савићевић је освојио прво место и пласман на Балканску географску олимпијаду која се ове године одржава у Румунији у граду Јаши, а ученици Анђела Дамњановић и Лука Таловић треће место.