Obeležavanje jubileja – 140 godina postojanja gimnazije „Takovski ustanak”

Gimnazija „Takovski ustanak” ove godine slavi 140 godina svog postojanja. Obeležavanje ovog jubileja su, 5. marta, u Velikoj sali Doma kulture, pred učenicima i zaposlenima u školi, svečano i na nivou koji dolikuje ovoj ustanovi, započeli učenici, istoričari i direktorka škole. Profesorka Ljiljana Čeliković organizovala je predavanje Aleksandra Marušića o Božidaru Terziću, čuvenom vojskovođi, velikom dobrotvoru i bivšem đaku ove škole.

Bivši učenik Gimnazije Aleksandar Marušić, diplomirani istoričar – najpre profesor istorije (predavao je u Gimnaziji školske 2010/2011. godine), a sada i viši kustos i direktor Muzeja, u kontekstu obeležavanja 140-godišnjice gimnazijskog obrazovanja u Gornjem Milanovcu i 80 godina od smrti Božidara Terzića, govorio nam je o njemu nadahnuto i zanimljivo. Njegovo predavanje upotpunili su: voditeljski par i muzički izvođači – naši učenici i direktorka, koja je izgovorila završnu reč, u kojoj je istakla značaj godine u kojoj se nalazimo i ovog okupljanja, koje je početak niza manifestacija u čast ove značajne godine.