Početak školske godine

Poštovani roditelji, dragi učenici,
U skladu sa preporukama Tima za praćenje i koordinisanje primene preventivnih mera u radu škola i Stručnim uputstvom za organizovanje i ostvarivanje obrazovno-vaspitnog rada u srednjoj školi u školskoj 2021/2022. godini, sutra, 1. septembra 2021. godine, nastava počinje  po takozvanom prvom, odnosno zelenom modelu. To znači da svi učenici kreću u školu po važećem rasporedu, a čas traje 45 minuta.
U prepodnevnu smenu polaze učenici prvog i trećeg razreda, a u popodnevnu učenici drugog i četvrtog razreda. Prvi čas u obe smene biće čas odeljenjskog starešine, a zatim se rad nastavlja od drugog časa po rasporedu. Prva smena počinje u 7.30, a druga u 13.40. Zbog epidemiološke situacije neće biti uobičajenog prijema prvaka u svečanoj sali škole.
Kako bismo ublažili rizik od zaraze, molimo učenike da poštuju sledeće mere:
1. Dosledna i ispravna upotreba zaštitne maske (učenici nose maske u školi dok ne sednu na svoje mesto, kao i tokom odgovaranja i svakog razgovora, tokom odlaska na odmor ili u toalet)

2. Fizička distanca prema mogućnostima škole

3. Higijena ruku i respiratorna higijena.


Uprava škole želi najtopliju dobrodošlicu prvacima, a svim učenicima i njihovim porodicama mirniju i zdraviju godinu.