Početak školske godine

Поштовани родитељи, драги ученици,
У складу са препорукама Тима за праћење и координисање примене превентивних мера у раду школа и Стручним упутством за организовање и остваривање образовно-васпитног рада у средњој школи у школској 2021/2022. години, сутра, 1. септембра 2021. године, настава почиње  по такозваном првом, односно зеленом моделу. То значи да сви ученици крећу у школу по важећем распореду, а час траје 45 минута.
У преподневну смену полазе ученици првог и трећег разреда, а у поподневну ученици другог и четвртог разреда. Први час у обе смене биће час одељењског старешине, а затим се рад наставља од другог часа по распореду. Прва смена почиње у 7.30, а друга у 13.40. Због епидемиолошке ситуације неће бити уобичајеног пријема првака у свечаној сали школе.
Како бисмо ублажили ризик од заразе, молимо ученике да поштују следеће мере:
1. Доследна и исправна употреба заштитне маске (ученици носе маске у школи док не седну на своје место, као и током одговарања и сваког разговора, током одласка на одмор или у тоалет)

2. Физичка дистанца према могућностима школе

3. Хигијена руку и респираторна хигијена.

Управа школе жели најтоплију добродошлицу првацима, а свим ученицима и њиховим породицама мирнију и здравију годину.