Poseta međunarodnom Institutu za fiziku

Masterklas

Na Prirodno – matematičkom fakultetu Univerziteta u Kragujevcu, u Institutu za fiziku, 16. marta  održan je  XIII međunarodni Masterklas.

Svake godine oko 10 hiljada srednjoškolaca u 50 zemalja širom sveta dolaze na neki od najbližih univerziteta ili istraživačkih Instituta, da bi na jedan dan bili u ulozi naučnika koji otkrivaju tajne elementarnih čestica.

Tako su učenici četvrtog razreda naše škole (Elvis Polomi, Jovan Dmitrović, Viktor Marković, Milan Milanović, Đorđe Kalojević, Danijel  Andrić, Ana Paunović i Sara Žižović ) kao i profesori fizike (Srđan Babić i Jasmina Stanković) toga dana imali priliku da čuju nekoliko predavanja naših poznatih naučnika, na temu elementarnih čestica, i da aktivno učestvuju u analizi realnih eksperimenata iz Cerna.

U  direktnom uključenju imali su priliku da diskutuju sa ostalim kolegama iz Cerna i drugih centara gde se takođe organizuje Masterklas.