SRBISTI UTABANIM STAZAMA IDU KA USPEHU

Naši gimnazijalci su, posle jednogodišnje pauze, ponovo postigli očekivani uspeh na takmičenjima iz srpskog jezika. 

Na Okružnom takmičenju iz književnosti ,,Književna olimpijada“  Ana Radovanović, učenica četvrtog razreda i Tatjana Tomović, učenica trećeg razreda, osvojile su treće mesto i plasirale se na Republičko takmičenje koje će se održati u Beogradu, 23. maja 2021. godine. Čestitamo učenicama i njihovim mentorkama Gordani Jovanović i Nataši Nikolić i želimo im puno sreće.
Okružno takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture održano je u našoj školi 16. maja 2021. godine. Naši gimnazijalci su i ovoga puta pokazali zavidno znanje. Petar Borovnjak, učenik četvrtog razreda, osvojio je prvo mesto, a Marko Igrutinović, učenik četvrtog razreda, Jasmina Carević, učenica trećeg razreda, Emilija Nešković, učenica trećeg razreda, Nenad Mrdaković, učenik četvrtog razreda i Sofija Savić, učenica četvrtog razreda, osvojili su drugo mesto. Veoma smo ponosni zato što će naša škola imati čak šest predstavnika na Republičkom takmičenju koje će se održati u Beogradu, 30. maja 2021. godine. Sve čestitke učenicima i njihovim mentorkama Gordani Jovanović, Nataši Nikolić i Biljani Paunović i puno sreće na predstojećem takmičenju.