Uspeh naših đaka na nacionalnom takmičenju „Poslovni izazov“

Na nacionalnom finalu takmičenja „Poslovni izazov“, koje je održano u periodu od 21-22.2.2017.godine u Beogradu, učenice naše škole Anđela Stevanović, II/1  i Jovana Dimitrijević, IV/4, ostvarile su izvanredan rezultat plasiravši se na takmičenje višeg ranga „Poslovni izazov Zapadnog Balkana“, osvojivši treće i peto mesto (prvih pet timova se plasiraju dalje), koje će se održati u aprilu mesecu u Beogradu. Mentori učenicima su profesori računarstva i informatike, Snežana Mijailović i Danka Đokić, koje aktivno učestvuju već nekoliko godina u programima koje sprovodi organizacija „Dostignuća mladih“, uključujući i ovo takmičenje. Na regionalnom takmičenju je učestvovalo oko 500 učenika iz Srbije od kojih se 60 učenika plasiralo na nacionalno finale, dok je 20 učenika među kojima i naše učenice, na „Poslovni izazov Zapadnog Balkana“.

Koncept ovog takmičenja se zasniva na tome da učenici rade timski, organizovani u timove sa učenicima drugih škola iz Srbije, a zadatak im je da osmisle i razrade ideju koja je rešenje postojećeg, realnog problema iz oblasti poslovanja. Ocenjuje se kvalitet biznis plana, inovativnost ideje, način prezentovanja i timski rad učesnika. Ovog puta imali su zadatak da osmisle onlajn platformu ili aplikaciju koja će se zasnivati  na ekonomiji deljenja, uz pomoć najnovijih IT. Više o samom takmičenju možete naći na web adresama: http://www.ja-serbia.org/sr/dogadjaji/nacionalno-finale-poslovnog-izazova-1  i https://www.facebook.com/JuniorAchievementSerbia/

ČESTITAMO UČENICAMA POSTIGNUT USPEH I ŽELIMO IM PUNO USPEHA NA NAREDNOM NIVOU TAKMIČENJA!