Video razglednica mog grada – projekat učenika srednjih škola

Video razglednica mog grada je projekat pokrenut na inicijativu Stručnog veća profesora stranih jezika naše škole koje je, početkom septembra, raspisalo konkurs za najbolji trominutni promotivni video na stranom jeziku. Cilj ovog konkursa bio je da se učenici ,kroz timski rad i istraživanje, što bolje upoznaju sa kulturno-istorijskim spomenicima svog grada i drugim zanimljivim sadržajima koji bi privukli turiste iz inostranstva, kao i da unaprede jezičke veštine, prošire leksiku i utvrde jezičke strukture na engleskom, nemačkom i francuskom jeziku. Na konkursu je učestvovalo ukupno 52 učenika iz 4 srednje škole, a najbolji radovi prikazani su na finalnoj projekciji u Svečanoj sali škole 25.12.2018.godine. Stručni žiri ocenio je radove i proglasio pobednike u dve kategorije.

U kategoriji prvi strani jezik (engleski), nagrađeni su sledeći timovi:

3. mesto Tehnička škola u Ivanjici, profesor mentor Milica Bošković

2.mesto Gimnazija Kraljevo, profesor mentor Katarina Stanković

1.mesto Gimnazija Kraljevo, profesor mentor Dušica Vuković

U kategoriji drugi strani jezik, nagrađeni su sledeći timovi:

3. mesto Gimnazija Kraljevo, mentor Jovica Stanković, profesor francuskog jezika

2. mesto Gimnazija Takovski ustanak, Gornji Milanovac, učenici I 4, Nikola Paspalj, Nikola Šutić i Marko Cuparić, mentor Marija Otašević, profesor nemačkog jezika

1. mesto Gimnazija Takovski ustanak, Gornji Milanovac , učenici II 4 Jovana Matović, Mihailo Džoković,Valentina Mitrović, Lazar Stojković, Magdalena Obradović i Jelisaveta Petrić, učenica IV 4; mentor Olivera Stefanović, profesor francuskog jezika

Po mišljenju publike koja je glasala nakon projekcije,najbolji su bili učenici IV 1, Dragoljub Dražović, Milan Umeljić, Rajko Nikolić, Lazar Bajić i Tamara Plačić koji su svoj grad predstavili na francuskom jeziku.