Знање се ипак награђује

У мају 2021.године у Гимназији, у Шапцу одржано је Републичко такмичење из историје. На овом такмичењу је 11 ученика освојило прво место, а међу њима је и ученик наше школе Златко Станојевић, који се такмичио у рангу трећег разреда гимназије.
Том приликом победницима такмичења обратио се и директор Пошта Србије, Зоран Ђорђевић, који је тада обећао да ће ученици за свој уложени труд и знање од стране овог
предузећа добити таблете почетком нове школске године.
Обећање је и испуњено 6. септембра 2021. Године. Наш ученик Златко Станојевић у пратњи своје професорке историје Јелене Александров је присуствовао додели награде у
Музеју ПТТ, у Београду.
Догађај је уприличен свечаним уручивањем награда од стране директора Пошта Србије, Зорана Ђорђевића и директорке шабачке гиманзије, Маријане Исаковић . Ученици су имали прилику да обиђу са кустосом Музеј, где су могли да виде развој поштанске службе од доба кнеза Молоша Обреновића до данас.