Znanje se ipak nagrađuje

U maju 2021.godine u Gimnaziji, u Šapcu održano je Republičko takmičenje iz istorije. Na ovom takmičenju je 11 učenika osvojilo prvo mesto, a među njima je i učenik naše škole Zlatko Stanojević, koji se takmičio u rangu trećeg razreda gimnazije.
Tom prilikom pobednicima takmičenja obratio se i direktor Pošta Srbije, Zoran Đorđević, koji je tada obećao da će učenici za svoj uloženi trud i znanje od strane ovog
preduzeća dobiti tablete početkom nove školske godine.
Obećanje je i ispunjeno 6. septembra 2021. Godine. Naš učenik Zlatko Stanojević u pratnji svoje profesorke istorije Jelene Aleksandrov je prisustvovao dodeli nagrade u
Muzeju PTT, u Beogradu.
Događaj je upriličen svečanim uručivanjem nagrada od strane direktora Pošta Srbije, Zorana Đorđevića i direktorke šabačke gimanzije, Marijane Isaković . Učenici su imali priliku da obiđu sa kustosom Muzej, gde su mogli da vide razvoj poštanske službe od doba kneza Mološa Obrenovića do danas.