Antologija pesama i melodija Prvog svetskog rata u milanovačkoj Gimnaziji

U utorak 06. novembra umetnički sastav „Savinija” iz Beograda u Milanovcu je održao koncert „Antologija pesama i melodija prvog svetskog rata” pred prepunom salom Doma Miloša Velikog, danas Gimnazije „Takovski ustanak”, uz podršku Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije.

Pesme regruta, ratnika, stradalnika i pobednika pred publikom su ponovo oživele događaje i ličnosti Prvog rata, ovog po mnogo čemu velikog perioda naše istorije. Među pesmama rado pevanim tokom Velikog rata našle su se i one ispevavane u starijim ratovima za oslobođenje Srbije s kraja XIX i početka XX veka, podsetivši prisutne na vreme kada je nastalo i zdanje ove škole. Nakon koncerta koji učenike i profesore ni u kom slučaju nije ostavio ravnodušnim članovi „Savinije” uputili su zainteresovane gimnazijalce da i samostalno istražuju i izvode pesme koje je pevala stara Srbija, pesme njihovih čukundedova…