Srpski kompozitor Zoran Simijanović gostovao u našoj školi

9. novembra gost naše škole bio je srpski kompozitor muzike za film i pozorište, umetnik svetskog glasa, Zoran Simijanović. Zoran je i profesor na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Komponovao je muziku za 65 igranih filmova, više od 50 televizijskih filmova i serija, preko 50 crtanih i kratkih filmova, više od 500 reklamnih spotova. Dobitnik je brojnih nagrada, a neke od njih su:
– nagrada za životno delo 2007.
– 1. nagrada za muziku u filmu „Sjaj u očima“ na festivalu u Monte Karlu
– nagrada grada Beograda 2002.
– nagrada za najbolju muziku u filmu „Bure baruta“ 2000.
– nagrada za muziku u filmu „Tango argentino“ 1993.
– nagrada za muziku u filmu „Tito i ja“ 1992.
– nagrada za muziku u filmu „Balkan ekspres“ 1983. i mnoge druge.

Jedan od osnivača i članova legendarnih rokenrol sastava „Siluete“ i „Elipse“, napisao je životnu i umetničku biografiju „Kako sam postao i prestao da budem roker“, u kojoj govori o vremenu koje je donelo rokenrol u Beograd, o jednoj davnoj mladosti, o tome kako je muzika prvi put počela da se snima, da se prave ploče.

Ove i mnoge druge intrigantne priče koje je ovaj zanimljivi govornik ispričao, đaci su sa pažnjom upijali, razmišljajući o savetu koji im je dao: da ne treba da se plaše ako još uvek ne znaju čime će se baviti u životu. „Ni ja nisam dugo znao. Prepustio sam se. Sve se dešavalo slučajno!“