Čas javnog besedništva učenika četvrtog razreda

U četvrtak  27. aprila 2017. godine  u 12.45, na sedmom času, u Svečanoj sali naše gimnazije održan je ugledni čas učenika četvrtog razreda  na temu javnog besedništva pred  auditorijumom. Četvrtaci su pred  učenicima mlađih generacija i pred svojim  profesorima  govorili svoje autorske besede, kao i izabrane tuđe,  koje su im po ličnom izboru bile zanimljive. Na različite teme, aktuelne za današnje vreme,  besedili su Luka Jelić, Kristina Marković, Jovan Dmitrović, Danilo Vučićević, Dijana Heger, Jasmina Jeličić i KristinaMarković iz IV /1, Elvis Polomi, Aleksa Lomić i David Dostanić iz IV /2, kao i Emilija Filipović, Milica Zdravković, Emilija Vučićević, Milan Milanović  i Viktor Nišavić iz IV/4.  Čas je organizovala profesorka Gordana Jovanović.