Poslovni izazov zapadnog Balkana

Uspehom na nacionalnom takmičenju „Poslovni izazov“ koje je održano 21-22.2.2017. godine u Beogradu, učenice naše škole Jovana Dimitrijević IV4 i Anđela Stevanović II1 osvojile su treće i peto mesto i ostvarile plasman na takmičenje „Poslovni izazov zapadnog Balkana“, koje je održano 22-24.4.2017.godine u Beogradu. Na takmičenju je učestvovalo po 20 najuspešnijih učenika iz oblasti preduzetništva iz Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Izazov koji je postavljen pred učenike je da osavremene bicikl i prilagode potrebama današnjeg čoveka i društva. Timovi su bili prilično ujednačeni, konkurencija jaka, tako da su se tri tima za nijansu izdvojila u odnosu na ostale timove, među kojima nije bilo naših učenica, ali su se izdvojile svojom trudom i dobrim raspoloženjem, shvativši da su se na tom takmičenju dogodile mnogo važnije stvari od pobede, a to su druženja i prijateljstva za ceo život. Za vreme takmičenja održan je okrugli sto za nastavnike pod nazivom „Razvoj zapadnog Balkana kroz ulaganje u preduzetničko obrazovanje i regionalno povezivanje mladih” gde se govorilo o razvoju preduzetništva u regionu i podsticanju mladih kroz različite aktivnosti i kroz novoosnovanu regionalnu kancelariju za međunarodnu saradnju RYCO, kojoj će škole moći da apliciraju za finansijska sredstva za projekte razmene učenika u regionu.

Više o takmičenju možete pogledati na sledećem linku: PIZB 2017

IMG_2832 IMG_2830