GEOGRAFI GRABE KA VRHU EVROPE

Na Nacionalnoj geografskoj olimpijadi, održanoj 15. maja 2021. godine u Beogradu, učestvovalo je 16 učenika naše škole. Natalija Nikolić, učenica trećeg razreda, takmičenje je završila na zapaženom trećem mestu, a Lazar Tanasković, učenik trećeg razreda i Mihailo Tomić, učenik četvrtog razreda, osvojili su prvo mesto i time stekli pravo da postanu deo olimpijskog tima koji će braniti boje Srbije na Evropskoj geografskoj olimpijadi.
Važno je istaći da u olimpijski tim ulaze svega četiri učenika iz cele Srbije i da naši učenici čine polovinu ove ekipe. Sa velikim ponosom i zadovoljstvom čestitamo učenicima i njihovoj mentorki Dušici Lazović i želimo im puno uspeha na daljem takmičenju. Ostalim učesnicima Nacionalne geografske olimpijade želimo više sreće sledeće godine.