GIMNAZIJALCI U POSETI FILOZOFSKOM FAKULTETU

Povodom dana Otvorenih vrata Filozofskog fakulteta u Beogradu, dana 10.12.2022. godine, grupa gimnazijalaca sa profesorima Nelom Joksić i Jelenom Aleksandrov, posetili su ovaj događaj. Dobrodošlicu nam je poželela prof. Mila Bakić i studenti na promotivnim štandovima deset studijskih grupa Filozofskog fakulteta. Prilikom posete dobili smo veliki broj informacija, smernica i promotivnog materijala, koji će pomoći učenicima u njihovoj profesionalnoj orijentaciji. Najzanimljiviji deo posete su bile kreativno osmišljene igrice  na pojedinim štandovima studijskih grupa, koje su privukle pažnju većine učenika.

U duhu stare latinske poslovice? Carpe diem? – izvodimo zaključak da je ovo jedan korisno proveden dan na Filozofskom fakultetu, naročito za učenike koji planiraju svoje dalje školovanje vezano za humanističke nauke.

Nela Joksić, prof. filosofije

Jelena Aleksandrov, prof. istorije