ГИМНАЗИЈАЛЦИ У ПОСЕТИ ФИЛОЗОФСКОМ ФАКУЛТЕТУ

Поводом дана Отворених врата Филозофског факултета у Београду, дана 10.12.2022. године, група гимназијалаца са професорима Нелом Јоксић и Јеленом Александров, посетили су овај догађај. Добродошлицу нам је пожелела проф. Мила Бакић и студенти на промотивним штандовима десет студијских група Филозофског факултета. Приликом посете добили смо велики број информација, смерница и промотивног материјала, који ће помоћи ученицима у њиховој професионалној оријентацији. Најзанимљивији део посете су биле креативно осмишљене игрице  на појединим штандовима студијских група, које су привукле пажњу већине ученика.

У духу старе латинске пословице? Carpe diem? – изводимо закључак да је ово један корисно проведен дан на Филозофском факултету, нарочито за ученике који планирају своје даље школовање везано за хуманистичке науке.

Нела Јоксић, проф. философије

Јелена Александров, проф. историје