Poseta naših učenika Fakultetu dramskih umetnosti i Jugoslovenskoj kinoteci

U četvrtak, 15.decembra, grupa učenika prvog i drugog razreda posetila je Fakultet dramskih umetnosti kao i Muzej jugoslovenske kinoteke u Beogradu.

Pod pokroviteljstvom Kulturnog centra GM a u saradnji sa Gimnazijom „Takovski ustanak“ učenici su bili u prilici da se upoznaju sa osobenostima studiranja na skoro svim katedrama pomenutog fakulteta.

Učenicima se prvo obratio dekan fakulteta, Miloš Pavlović, a zatim su imali privilegiju da prisustvuju času scenskog pokreta koji je vodila naša poznata glumica Branka Pujić.

Studentkinje Mina Adamović (produkcija), Olga Đurović (kamera) i Natalija Lazić (vizuelni efekti, animacija i gejm art), sve tri Milanovčanke, prenele su našim učenicima iskustva u vezi sa polaganjem prijemnog ispita i tokom studiranja.

Posle posete Muzeju jugoslovenske kinoteke, učenici su obogatili svoje znanje u vezi sa razvojem fotografije i filma, od njihovog začetka do današnjih dana.

Zahvaljujemo Kulturnom centru Gornjeg Milanovca na saradnji i organizovanju ove dragocene posete.

Natalija Nikolić i Biljana Paunović