Ogledni čas iz računarstva i informatike

U utorak, 28.marta 2017.godine u odeljenju I4 je održan ogledni čas iz računarstva i informatike pod nazivom „Web browsers and search engines; navigating the internet“ Cilj časa je sтицање знања о веб-читачима и претраживачима истраживањем онлајн  енциклопедије Britannica School, kao i uпознавање ученика са начином коришћења онлајн енциклопедије и значајем коришћења поузданих извора информација на интернету. Inovacija na ovom času je bilo korišćenje onlajn enciklopedije prilikom pretraživanja, koja se koristi u obrazovnom sistemu Velike Britanije i koja je prilagođena različitim nivoima znanja engleskog jezika i drugih predmeta, a čiji su nam resursi na raspolaganju samo u martu mesecu (trial verzija). Veoma bitna karakteristika ovog časa je primena tehnika aktivne nastave – kooperativno, istraživačko učenje. Čas je protekao u prijatnoj i podsticajnoj atmosferi za rad.

Čas je realizovala profesorka Snežana Mijailović uz prisustvo pedagoga i nastavnika škole. Pripremu za čas možete pogledati na sledećem linku: priprema za ogledni cas

IMG_20170328_131343 IMG_20170328_131952