Ogledni čas iz računarstva i informatike

U utorak, 28.marta 2017.godine u odeljenju I4 je održan ogledni čas iz računarstva i informatike pod nazivom „Web browsers and search engines; navigating the internet“Cilj časa je sticanje znanja o veb-čitačima i pretraživačima istraživanjem onlajn  enciklopedije Britannica School, kao i upoznavanje učenika sa načinom korišćenja onlajn enciklopedije i značajem korišćenja pouzdanih izvora informacija na internetu. Inovacija na ovom času je bilo korišćenje onlajn enciklopedije prilikom pretraživanja, koja se koristi u obrazovnom sistemu Velike Britanije i koja je prilagođena različitim nivoima znanja engleskog jezika i drugih predmeta, a čiji su nam resursi na raspolaganju samo u martu mesecu (trial verzija). Veoma bitna karakteristika ovog časa je primena tehnika aktivne nastave – kooperativno, istraživačko učenje. Čas je protekao u prijatnoj i podsticajnoj atmosferi za rad.

Čas je realizovala profesorka Snežana Mijailović uz prisustvo pedagoga i nastavnika škole. Pripremu za čas možete pogledati na sledećem linku: priprema za ogledni cas

IMG_20170328_131343IMG_20170328_131952