Tradicionalni Engleski kviz za učenike

 

U okviru saradnje profesora geografije i engleskog jezika na realizaciji dvojezične nastave u odeljenju I 4, 6.decembra 2016.godine održan je ugledni čas na kome su učenici utvrđivali sadržaje iz oblasti vulkanologije. Učenici ovog odeljenja bili su veoma motivisani nastavnim materijalima koji su korišćeni u realizaciji časa a pokazali su i zavidno poznavanje engleskog jezika kada je u pitanju stručna terminologija. Ovaj čas je još jedna potvrda da se nastava u dvojezičnim odeljenjima izvodi na pravi način. Upripremi i realizaciji časa učestvovale su Dušica Lazović, profesor geografije i Katarina Ristanović, profesor engleskog jezika.

Tradicionalni Engleski kviz za učenike prvog razreda održan je 8. decembra 2016.godine. Predstavnici sva četiri odeljenja imali su priliku da se dokažu u poznavanju opšte kulture engleskog govornog područja kao i u znanju engleskog jezika. Pobednici kviza su odeljenje I 2 koje su predstavljali Marko Paunović, Sara Stefanović i Aleksandar Ćirić. Engleski kviz je, kao i mnogo puta do sada privukao veliko interesovanje učenika i profesora.