Učešće u akciji „Sat programiranja“

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i ove godine podržava svetsku manifestaciju pod nazivom „Čas programiranja“ (eng. „Hour of Code“) sa ciljem promovisanja programiranja i pomoći učenicima koji su različitih predznanja, pa čak i onima koji nemaju nikakvo predznanje, da počnu sa učenjem programiranja kroz formu jednog sata ove aktivnosti.

Ove godine se i naša škole uključila u realizaciju „Sata programiranja“, u čemu su uzeli učešća i nastavnici i profesori, u periodu od 5.-11.12.2016. Uključili su se učenici odeljenja I4, II1, II3, IV4. Opredelili smo se za programiranje igrice Minecraft Adventurer. Za sve učesnike je ovo bilo pre svega jedno zanimljivo iskustvo, naravno za neke teško, za neke lako. I učenici i nastavnici su dobili sertifikat o učešću, a spisak škola koje su učestvovale je na veb lokaciji: https://hourofcode.com/us/events/all/rs . Realizator ove aktivnosti je bila Snežana Mijailović.