Veliki uspeh naših učenika na okružnom takmičenju u znanju stranih jezika

Ukupno sedamnaest učenika IV razreda učestvovalo je na okružnom takmičenju iz stranih jezika koje je održano u Čačku 27. marta. Naši maturanti postigli su odlične rezultate.
Među četrdeset takmičara iz moravičkog okruga koji su proveravali svoje znanje engleskog jezika, najbolja je Iva Jovanović, koja je osvojila prvo mesto a Jovan Lomić i Lazar Gačić takmičenje su završili na trećem mestu. Pohvaljena je i učenica Magdalena Mišković za peto mesto. Najuspešniji takmičari su učenici odeljenja IV 3 koji su svojim rezultatima potvrdili da su
napravili pravi izbor upisom društveno-jezičkog smera.
Ništa manje uspešni nisu bili učenici koji su se takmičili iz nemačkog i italijanskog jezika. Kristina Jeremić, učenica IV 3 bila je treća među učenicima koji uče nemački jezik, a najbolje znanje italijanskog pokazali su David Tadić, IV 4 i Emilija Nešković, IV 3 zauzevši drugo mesto.
Čestitamo našim sjajnim jezičarima i želimo im puno uspeha na Republičkom takmičenju koje će se održati krajem maja.