Gimnazija „Takovski ustanak” obeležila 140 godina postojanja

Povodom obeležavanja velikog jubileja Gimnazije “Takovski ustanak” u Gornjem Milanovcu, 140 godina njenog postojanja, u Domu kulture održana je Svečana akademija.

Učenici škole su goste poveli na nostalgično putovanje u prošla vremena, kada je 1879. u nezavisnoj srpskoj državi osnovana “Gimnazijska realka”.

Podsetili su nas na to da su sećanja i uspomene često tačnije od stvarnosti i da život nije ono što se desilo već ono čega se sećamo i kako se toga sećamo. Zbog svih onih koji su nekada gradili ovu školu, zbog svih onih koji je danas grade i zbog onih koji će to nastaviti, ostavljen je danas još jedan trag.

Učenici i profesori su s pravom ponosni što su deo jedne duge, važne i lepe tradicije gornjomilanovačke gimnazije.

Program je osmislila i realizovala prof. srpskog jezika i književnosti Biljana Paunović.