Život kneginje Ljubice

U nizu manifestacija povodom 140 godina postojanja naše  škole, dana 22. aprila 2019. godine, učenici odeljenja  IV3- Natalija Lazić, Teodora Miletić, Aleksa Glišović, Kristina Glišović  i  učenica II3- Jelena Komnenović  izveli  su scenski prikaz pod nazivom „Život Kneginje Ljubice“.  Idejni tvorac scenskog prikaza je profesorka istorije Jeleni Aleksandrov. Želja ove male glumačke trupe bila je da uputi gledaoce u život jedne od bitnih ličnosti naše nacionalne  istorije – Kneginje Ljubice. Razlog zbog koga je odabran lik naše vladarke je taj što je njeno poreklo iz Srezojevaca, jednog od sela naše opštine. Priredbu su upotpunili naši drugari, roditelji i profesori, koji su naš nastup nagradili gromoglasim aplauzom.